czwartek, 29 sierpnia 2013

Czy o taki kraj walczyliśmy?

Z okazji rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, kilka aktualnych fotek.

Od momentu podpisania porozumień mija 33 rok.
Według numerologi jest to liczba mistrzowska i ma wiele bardzo pozytywnych wibracji. Ja jednak przytaczam: Wibracja negatywna 33, może niestety przejawiać się w zbytnim idealizmie, buntowaniu się, robieniu wielkich rzeczy dla publiki, na pokaz. Możliwa jest również nerwowość, skłonność do    popadania w uzależnienia, zaniedbywanie obowiązków, niepowodzenia w osiągnięciu sukcesów zawodowych, problemy z utrzymaniem się, wręcz poważne kłopoty finansowe.
Czyż nie czujemy się właśnie tak? Nie mamy pracy, jesteśmy zniechęceni, czujemy się wymanewrowani jako społeczeństwo itd itp.

5 komentarzy:

 1. Niestety tak, nie inaczej. :( Coś w czasie transformacji poszło źle. Coś, co sprawiło, że teraz musimy użerać się ze złodziejami w rządzie. Praca by była i socjal by był, gdyby nasi decydenci polityczni wszystkiego nie rozkradali, taka prawda. U nas w Polsce Konstytucja nie przewiduje zbyt dużej odpowiedzialności politycznej i prawnej polityków, nawet przed Trybunał Stanu ciężko kogoś postawić. Przypadek czy celowe działanie twórców Konstytucji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością nie wszystko jest u nas dobre, ale ja nie czuję się obecnie zniechęcona. W naszym kraju wiele się zmieniło na dobre i poprzez taki pryzmat też trzeba patrzeć. Widzieć i dobro, a nie tylko zło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...zniechęcona? Jasne...własną walką z głupotą, walką z niedoróbstwem, walką z przerażającym tandetnym światem...mam ochotę odpuścić, chociaż z drugiej strony...
  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie neguję tego, że nastąpiło wiele pozytywnych zmian.(Głównie dzięki dotacjom unijnym).
  Jestem rozczarowana naszą polityką wewnętrzną, ekonomią i służbą zdrowia,i szkolnictwem i...i ...i... i...i ...- nie chcę się denerwować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami wydaje mi się że historia zatoczyła koło, w tamtych czasach władze zwalczały związki zawodowe i teraz też władze zwalczają związki zawodowe:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.