czwartek, 31 października 2013

Idzie nowe na odchodne

"Designerskie trumny architektów z Trójmiasta. Nowoczesność w nekropoliach"

Trzej architekci z Gdańska zaprojektowali nowoczesne trumny i urny. Chcą przełamać tabu i poprawić estetykę polskich cmentarzy. Założyli spółkę Aeon Form i planują zająć się także wykonawstwem designerskich trumien, urn i nagrobków, informuje "Puls Biznesu".Zespół zwyciężył już w konkursie "Go Creative. Biznes na start", organizowanym przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, promującym kreatywną przedsiębiorczość. A najnowszy sukces to pierwsze miejsce w krajowym etapie "Creative Business Cup". 18-20 listopada firma weźmie udział w finałowych zmaganiach w Kopenhadze, gdzie czeka ją rywalizacja z reprezentantami 40 krajów. Dostępne na rynku nagrobki czy trumny są zwykle wykonywane według szablonów, zalewają nas też tanie wyroby funeralne z Chin.Architekci z Trójmiasta chcą realizować indywidualne zamówienia, projekty odpowiadające estetyce klientów, nawiązujące do życia zmarłych.Nie zamierzają ograniczyć się do działalności w Polsce. Chcą wejść z biznesem zwłaszcza do krajów anglosaskich, w tradycji których akceptuje się przechowywanie prochów zmarłych w domu. 
Firma jest gotowa także podjąć się realizacji projektów związanych z pochówkiem domowych zwierząt, informuje "Puls Biznesu". 

Nie należę do osób, które planują swoje życie włącznie z pogrzebem . Jednak żyjemy już XXI wieku, a w dziedzinie pochówków bardzo mało się zmieniło. Podejrzewam, że pomysł gdańskich architektów znajdzie się w czołówce tego biznesu.

2 komentarze:

 1. Mam obawy, że to się szybko przyjmie u nas. Mnie osobiście ta "innoś" się podoba. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszędzie idzie nowe...
  Czy to ważne jaka będzie trumna czy nagrobek...
  Najważniejsze aby pamiętać o tym zmarłym. Teraz przed Świętami widać, że wiele grobów jest odwiedzane raz do roku...
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.