piątek, 18 października 2013

Dziś jest Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy.

Bez tytułu #3090
Pamiętacie swój czas dojrzewania? Coś tam, ktoś tam powiedział na biologii , w domu nie każdy uzyskał wyczerpujące informacje. Hormony buzowały, pryszcze wyskakiwały- oj lekko nie było. Młodość durna i chmurna przeleci, dochowujemy się dzieci. Potem wiek średni, u nas mocno średni i zaczyna się znów pod górkę. Menopauza i andropauza wita nas wszystkich, bez wyjątków. No a potem przekwitłe kwiatuszki już z górki... Szkoda tylko, że nie wyrasta trzeci garnitur zębów.
geriatria

było

Geriatria n nas na poziomie, no tak, poniżej jakiegokolwiek poziomu. Tak sobie myślę, że w dorosłym życiu było by niepoważnie obwiniać mamę, czy tatę , lub szkołę, że nas nie przygotowali do kolejnego okresu przejściowego. Teraz już sami powinniśmy zdobywać wiedzę na ten temat i mądrze dbać o siebie.


Cieszmy się życiem na każdym etapie. Humor i śmich to zdrowie (...ale na pewno pomaga)
Żona pyta męża:
-Gdzie jest nasz syn?
Mąż na to:
-U kolegi.
-To może się trochę zabawimy?
-Dobry pomysł, włączaj komputer!"

!Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy w Polsce powinien przede wszystkim uświadamiać, że menopauza i andropauza to nie choroba, że dokuczliwe objawy można łagodzić, że wchodzenie w ten etap życia to nie powód do wstydu i załamania. 

2 komentarze:

  1. ...statystycznie my kobiety żyjemy do 80 więc po menopauzie mamy jeszcze jakieś 20 lat super życia, a może i 30. Oby!...:)
    Cieszmy się więc:)
    Serdeczności:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ten okres już za sobą :)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.