poniedziałek, 25 listopada 2013

Lubuskie nadal będzie nieznane i tajemnicze.


"Niezwykłe i tajemnicze miejsca Ziemi Lubuskiej” to praca zbiorowa dziennikarzy "Gazety Lubuskiej" - którzy, aby opisać osiem szlaków, przemierzyli ponad 1.950 km, odwiedzili 147 miejscowości.Gdzie znajdują się najpiękniejsze szlaki wodne? Które miejsca słyną z koni i wina? Gdzie balował król August? Który pałac ma diabelską legendę? ""Niezwykłe i tajemnicze miejsca Ziemi Lubuskiej” nie są klasycznym przewodnikiem turystycznym. Są czymś więcej. Latem 2008 roku dziewiętnastu dziennikarzy "Gazety Lubuskiej” wyruszyło w teren sprawdzić wybrane zakątki i je opisać. 
W każde miejsce pojechaliśmy i rozmawialiśmy z napotkanymi osobami. Chodziliśmy po naszych trasach, płynęliśmy kajakami, wchodziliśmy do podziemi. I pokazywaliśmy, co nas zafascynowało. Zanim zaczęliśmy pisać, chcieliśmy wszystkiego dotknąć i spróbować. Cykl ten bardzo spodobał się Czytelnikom.
Ponieważ chcieliście Państwo, by nasze wycieczki ukazały się w formie książkowej, proponujemy Wam osiem tras tematycznych w 45 odcinkach, które się wzajemnie przenikają. 
Chcieliśmy pokazać, że warto wędrować po województwie szukając ciekawych miejsc powiązanych ze sobą tematycznie. Bo tylko wybierając się na wycieczkę np. szlakiem zabytków sakralnych, w jednym dniu możemy podziwiać farę w Gubinie, drewniany kościółek w Klępsku, klasztor w Paradyżu czy sanktuarium w Rokitnie. Dopiero widząc je razem możemy dostrzec tkwiące w nich bogactwo, piękno i różnorodność. Oczywiście, jeżeli ktoś chce, może przy okazji zwiedzać wszystkie pozostałe zabytki. 
Pierwsze wydanie spotkało się ze znakomitym przyjęciem Czytelników, stąd decyzja o wznowieniu. Staraliśmy się uzupełnić ten album o wszystko to, co zmieniło się w ciągu pięciu lat. 
Życzymy miłej lektury i udanych wypraw!
Redakcja "Gazety Lubuskiej”

Książkę w cenie 39,99 zł można nabyć w redakcjach "Gazety Lubuskiej” (od poniedziałku do piątku godz. 9.00 - 15.00):
- w Zielonej Górze, al. Niepodleglości 25 (pok. 25)
- w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 111 (w parku 111)"


Bardzo się cieszę, że ukazała się taka publikacja, tylko kompletnie nie rozumiem dlaczego nie jest dostępna w sprzedaży dla reszty Polaków. Jak mamy zwiedzać rejon, którego nie znamy, skoro promuje się książkę tylko na terenie lubuskiego?

4 komentarze:

 1. ...ta dwuczęściowa publikacja rzeczywiście jest niezła; dobre teksty, ciekawe zdjęcia więc brawa dla "GL" za pomysł...:)
  A i cena, moim zdaniem, przystępna...warto mieć, oczywiście mam:)
  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty masz, bo masz dostęp, a ja nie mam jak nabyć. W żadnej księgarni wysyłkowej nie ma...

   Usuń
  2. ...zadzwoń do "GL" w ZG i w G., zapytaj, może prześlą za zaliczeniem...

   Usuń
 2. Zainteresowały mnie tamte tereny. Niestety nie mam możliwości zakupu tej publikacji.
  Szkoda...
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.