niedziela, 5 stycznia 2014

MOLO

W zeszłym sezonie letnim molo w Brzeźnie było praktycznie zamknięte. Były dwa podejścia do remontu.
"Zakres prac obejmuje m.in. wymianę pokładów, legarów i podestów. Remontowi poddana będzie także konstrukcja stalowa, która zostanie oczyszczona, zabezpieczona antykorozyjnie i ponownie pomalowana.
Koszt remontu to 317 tys. zł."
W letnim sezonie zimowym można śmiało przejść molem od nasady po sam koniec- 130 metry bezpieczeństwa.


Nie skomentuję tego co uchwycił  mój obiektyw, każdy widzi Wieszczę tylko ponowne zamknięcie mola w sezonie letnim.Chyba, że przyjdzie mróz, śnieg i kra, która spowoduje szybsze ogłoszenie przetargu na remont mola i tym razem MOSiR uzna pierwotną ekspertyzę firmy, która zrezygnowała z wykonania remontu. Wynikało z niej, że molo jest w opłakanym stanie i wymaga dużo większego nakładu prac, niż zakładała specyfikacja przetargowa.W takiej sytuacji szanuję firmy, które nie idą na fuszerkę. Szkoda tylko, że ponoszą kary za uczciwość.

4 komentarze:

 1. Wszędzie się wkrada bylejakość. Molo też wymaga szybkiego remontu...Może go zrobią jak całkowicie się rozwali...Co tam koszty...To nic nowego, że uczciwy w naszym kraju ponosi karę...
  Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w Londku tez by sie przydalo molo.Po tych deszczach mamy tu ocean.My na szczescie mieszkamy na 3 pietrze,ale cala okolica jest podmokla I wszedzie stoi woda.A na dzisiejsza noc znow zapowiedzieli kolejne opady I silne wichury.Ale nic to,wole to niz -20C I sniegu po pachy,a w marcu cudne bloto posniegowe:)Pozdrawiam serdecznie I czekam na kolejne fotki z pieknego kraju z polamanym molem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj to Molo wymaga remontu, że tak powiem "na gwałt". Mam nadzieję, że jednak go zrobią!
  p.s. zagadka baszty radzieckiej rozwiązana:)

  OdpowiedzUsuń
 4. This doesn't look too good. I hope that they will rebuild this...

  I hope that you'll have a great week! ;-)
  Gert Jan Hermus
  dzjiedzjee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.