piątek, 31 stycznia 2014

Jan Kaczmarek (Kabaret Elita) - "Do serca przytul psa"


Jak wzmocnić odporność organizmu? Jam zapobiegać chorobom serca, czy rozładować stres?
PRZYTULAJ ! pluszowego misia, zwierzątko, a jak masz bliską osobę koło siebie to oczywiście przytul się do niej. Dziś jest Międzynarodowy Dzień Przytulania, chociaż w Polsce jak zwykle bywa na opak i obchodzimy ten dzień 24 czerwca.
Chodzi o to żeby nauczyć się okazywania dobrych uczuć. W naszych czasach łatwiej okazujemy niezadowolenie, frustracje, złość- tu nie mamy oporów. Natomiast wstydzimy się okazywania naszej pozytywnej strony.

 Wróćmy do ludzkich odruchów.


Pewien pan, w 30 rocznicę ślubu ,wystawił pomnik upamiętniający pierwsze przytulenie swojej przyszłej żony (na dworcu Kings Cross St. Pankracess w Londynie).
To moja poranna przytulanka.
 Są różne formy okazywania pozytywnych uczuć, czasem jest też zły dotyk i od tego się odcinam. Dlatego tak zwane darmowe przytulanie może mieć złe podteksty  konsekwencje.

9 komentarzy:

 1. Masz rację w tym co napisałaś.Zdecydowanie zbyt mało okazujemy sobie wzajemnie pozytywnych emocji.Stąd może nieraz widzę takie zdziwienie u osób postronnych, gdy w mojej rodzinie bez żadnych okazji potrafimy sobie wzajemnie okazywać miłość. Wnuczki nawet ta nastoletnia nie ma najmniejszych oporów przytulania się i okazywania swoich uczuć.Ale tak było zawsze.
  Pięknie pokazują to wybrane przez Ciebie zdjęcia:))
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważyłam również jak krzywym okiem patrzy się na osoby w tak zwanym wieku mocno dojrzałym, które idą trzymając się za ręce, lub objęte...W śród młodych już to uchodzi, a starszych nie. Nie wiem czy to zazdrość, czy brak tolerancji na miły widok.

   Usuń
 2. ...no to przytulam, mocniście i w dobrej intencji:)
  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Made, lubię się przytulać i nigdy się tego nie wstydzę.
  Przytulam się do Ciebie bardzo szczerze.
  Buziaki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przytulam się do Ciebie pierwszej, a później do słonia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również nie widzę nic złego w przytulaniu się...Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.