sobota, 13 lipca 2013

Park im. Ronalda Reagana w Gdańsku-Pomnik Papieża Jana Pawła II i Prezydenta USA Ronalda ReaganaJest to jeden z najmłodszych parków w Trójmieście i jednocześnie największy- 55h.
Znajduje się w pasie nadmorskim na Przymorzu między dzielnicami Jelitkowo- Brzezno. Są tu dwa stawy, alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, place zabaw dla dzieci, boiska do gry, skatepark, tereny zamknięte dla psów. Teren wspaniały do spacerów dla każdego coś miłego: łąka, las, stawy, morze...


Pomnik Papieża Jana Pawła II i Prezydenta USA Ronalda Reagana powstał w 2012 roku z inicjatywy i ze środków zebranych przez Stowarzyszenie "Godność".
Stowarzyszenie "Godność" wraz ze sponsorami sfinansowało odlewy figur z brązu, cokół, fundament oraz tablice informacyjne znajdujące się wokół pomnika.
Autorami projektu są gdańscy rzeźbiarze: Stanisław Milewski i Bogusław Szycik. Projekt pomnika oparty jest na zdjęciu Papieża i Prezydenta spacerujących w parku w Miami na Florydzie 10 września 1987 r. Zdjęcie wykonał Scott Stewart z Associated Press. Agencja prasowa AP pozwoliła na wykorzystanie zdjęcia bezpłatnie pod warunkiem umieszczenia przy pomniku jej nazwy.
Odsłonięcie pomnika nastąpiło 14 lipca 2012 roku.


8 komentarzy:

 1. Jak trafię do Gdańska, to z pewnością do tego parku też. No teraz nie ma problemu z komentowaniem. chociaż Tobie nie podoba się wygląd bloga. Mnie tak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia nr.2 oczywiście z odpowiednim linkowaniem do powyższego bloga. Mam nadzieję, że nie stanowić to będzie problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację- oczywiście nie ma problemu.

   Usuń
 3. Ronald był starszy prawie 10 lat od Karola, a na zdjęciach widzę jakby było odwrotnie. Gratuluję artyście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę ze swoją uwagą zgłosić się do artysty (proszę czytać tekst, przytaczam jeszcze raz)
   "Autorami projektu są gdańscy rzeźbiarze: Stanisław Milewski i Bogusław Szycik. Projekt pomnika oparty jest na zdjęciu Papieża i Prezydenta spacerujących w parku w Miami na Florydzie 10 września 1987 r."

   Usuń
 4. Pomnik dwóch gnojów, Bandyty i patrona pedofilów..

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli nie będzie widoczny bo katolicko PiSowska cenzura nie puści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. człowieczku, tu na tym blogu ja jestem cenzorem- bezpartyjnym- jeżeli jeszcze rozumiesz takie słowo. Rozumiem ,że nie wypowiadasz się na temat zdjęć i parku. Rozumiem, że musiałeś dać upust swego jadu. Proszę znaj moje dobre serce- poczytaj sobie co napisałeś.Proponuję załóż sobie blog tematyczny i tam publikuj swoje poglądy, zainteresowania, recenzje itd itp. Odwagę masz wielką Anonimie. Więcej tolerancji z mojej strony na tego typu wypowiedzi nie będzie.Amen.

   Usuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.