Nie istnieje wyłącznie jedna konkretna barwa biała, lecz pewien zakres odcieni od barwy lekko zażółconej bieli do bieli zaniebieszczonej, inaczej mówiąc od bieli ciepłej do bieli chłodnej. Wrażenie czystej, neutralnej bieli jest odbierane indywidualnie przez każdego człowieka, a pomijając cechy osobnicze obserwatora (wiek, stan zdrowia, bieżące samopoczucie), jest uzależnione też od siły światła – w przypadku słabego oświetlenia jako barwę neutralnie białą odbieramy odcienie cieplejsze, a w miarę wzrostu oświetlenia wrażenie neutralnej bieli przesuwa się w kierunku odcieni chłodniejszych.
Biel - Kolor biały reprezentuje dokładne przeciwieństwo czarnego czyli niewinność, czystość i jedność i generalnie traktowany jest jako kolor święty. Chińczycy i Rzymianie traktowali biel jako kolor żałobny, w magii dający połączenie ze spirytualnymi autorytetami. Dla buddystów biel jest symbolem dotarcia do własnej jaźni. Egipcjanie bardzo często nosili białe szaty, uważając, że kolor ten utożsamia z kolorem srebrnym - obie barwy przyporządkowane są Księżycowi, symbolizując jednocześnie żeńską i nieświadomą część bytu.
Okultyzm
Czakra korony (znajduje sie na szczycie czaszki) – kolor biały (jako wynik scalenia się wszystkich kolorów) lub fioletowy. Otwiera się ku górze, czerpie energię i inspiracje z Najwyższego Źródła, z kosmosu. To czakra najbardziej związana z duchowością. Wyobraźcie sobie, jak przepełnia was czyste, białe światło i unosi do nieba... czujecie się lekko niczym chmury, a po chwili łączycie się w jedność z całym nieboskłonem, ziemią, przyrodą, wszechświatem i istotami. Czujecie spokój i radość.
Piękne odcienie bieli, z ogromnym ciepłem pomimo śniegu.
OdpowiedzUsuń