czwartek, 6 czerwca 2013

"Nowe Giżycko"

W mieście byłam kilka godzin. Nie miałam czasu być we wszystkich charakterystycznych punktach Giżycka. Miejsce, którego w ogóle nie znałam powstało w ciągu kilku ostatnich lat, między innymi dzięki środkom unijnym. Powstała nowa ulica prostopadła do ul. Warszawskiej. Kiedyś stały tu budynki, teraz powstał Pasaż Portowy, prowadzący do nowej Eko-Mariny.
Z góry przepraszam za nie najlepsze zdjęcia- pogoda zmieniała się z minuty na minutę.


 To jest "krzywe okno" miałam skojarzenie z krzywym domkiem w Sopocie.

 " W sąsiedztwie Eko-Mariny wyrosła niedawno nowa kładka, którą miasto zbudowało za 8 mln zł. Kładka o długości ponad 71 metrów i szerokości pięciu metrów została przerzucona nad torami i trakcją elektryczną. Łączy centrum Giżycka z brzegiem jeziora i mariną. Ten most dla pieszych wyposażony jest w schody oraz w windy dla osób niepełnosprawnych. Kładka ułatwi żeglarzom dostęp do handlowej części Giżycka, a innych turystów „zaprosi” nad Niegocin, do żeglarskiego świata."
 Widok na tył Kościoła Ewangelickiego.


I ponowne skojarzenie z moim Trójmiastem :)

" W nowym porcie jest 138 stanowisk dla jachtów. Przygotowano także sześć miejsc dla dużych łodzi pasażerskich. Na budowę Eko-Mariny miasto pozyskało 8,8 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całego projektu oszacowano na prawie 20 mln zł.
Główny budynek przystani pomieści lokale usługowe, sklepy żeglarskie, kapitanat, warsztaty szkutniczy i mechaniczny oraz sanitariaty. Zaprojektowano również tarasy widokowe oraz sale konferencyjne. Wolnostojący, dwukondygnacyjny budynek z sanitariatami ma aż 413 metrów kwadratowych powierzchni. Obok portu zaplanowano parking dla 168 samochodów i czterech autokarów. Wiele wskazuje na to, że Eko-Marina będzie nie tylko wizytówką miasta, ale także giżyckim centrum usług czarterowych. Miasto właśnie ogłasza przetarg dla osób chcących współtworzyć to wyjątkowe miejsce i rozwijać w porcie swoje firmy."
Teks w cudzysłowie i ostatnie zdjęcie pochodzi z http://www.wmozz.pl


1 komentarz:

  1. Myślę, że jesteś mile zaskoczona przemianą tego miasta. Była to z pewnością wspomnieniowa i miła wycieczka.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.