wtorek, 31 marca 2015

Słowo- to energia.

"Jeden z naszych czytelników przeprowadził bardzo prosty eksperyment. Wziął dwa słoiki, do obu nasypał tego samego białego ryżu. Na jednym nalepił kartkę z napisem "nienawidzę cię", na drugim - "dziękuję Ci!". Oba słoiki zamknął i pozostawił na kilka tygodni. Kiedy postanowił je ponownie obejrzeć, o mało nie spadł z krzesła!
Ten z napisem "dziękuje" zawierał praktycznie ryż w stanie idealnym, ten z napisem "nienawidzę!" był gnijącą, czarną mazią...
Niezwykłe doświadczenie, którego opis w tym tygodniu trafi na nasze łamy. Pokazuje ono niezbicie, że słowo to coś więcej niż tylko "nazwanie jakiejś rzeczy czy uczucia". To energia! Oglądając media, filmy, seriale i gry komputerowe można tylko spuścić głowę w milczeniu, ile tej "czarnej mazi" ludzie sobie nieświadomie wlewają w głowy... o eksperymencie więcej - wkrótce w serwisie nautilus.org.pl"

Czy przypadkiem nie za bardzo wciąga nas świat stworzony w wyobraźni innych?
Dlaczego idziemy na łatwiznę i poddajemy się cudzej myśli oglądając filmy, czytając książki, prasę. słuchając politycznych wywodów, czy grając w strzelanki na kompie ?
Bo tak najłatwiej.
Ludzie zioną jadem, ponieważ są sfrustrowani, naładowani złymi myślami, słowami, obrazami.
Rzadko kto myśli, że ma mac w sobie i może zmienić dużo.
 "Czym się nazródlisz tym wodotryśniesz"- to takie moje abstrakcyjne skojarzenie odnośnie mediów i zbliżającego się lanego poniedziałku.

Co się wylęgnie w głowie człowieka- to nas czeka. Im więcej osób myśli podobnie, tym z większym prawdopodobieństwem tak się stanie.
(Np. wynalazki na podstawie Verne, filmy katastroficzne itd.)

Zbliżają się święta z zasady powinny jednoczyć, dawać uczucie miłości, wyzwolenia ze zła. Myślmy co robimy, ale i jak robimy z jakimi emocjami.

4 komentarze:

 1. Doświadczenie z ryżem jest niesamowite. Gdybyś o tym napisała jutro, to bym pomyślała, że to żart na Prima Aprilis. Myślom obcym nie koniecznie się poddaję, ale lubię znać je. Nie gotuję z miłością, ale mam nadzieję, że moje potrawy nie zaszkodzą nikomu :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. ...bo myśli tworzą naszą rzeczywistość, z doświadczenia wynika to jasno, z mego życia też :)
  A więc...myślmy pozytywnie, nawet gdy to najtrudniejsze z zadań :)
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrzę na słoiczki i WIEM, że to prawda. Zauważyłam, że ludziom, którzy zieją nienawiścią, nie mają serca do drugiego człowieka i wokół siebie roztaczają dziwną aurę, jakoś nic im się nie układa. Słyszę, jak czasem się skarżą, że mają pecha. Jestem wdzięczna losowi, że w moich żyłach nie płynie jad.
  A co do gotowania? czynię to zawsze z miłością. Pisząc ten komentarz zastanawiam się czy jest coś takiego czego nie cierpię, nienawidzę? Nie mogę znaleźć w mózgowych zakamarkach.
  Owszem, nie lubię takiej pogody jak obecnie; śnieżyce, ziąb, wiatr... Nie lubię zimy pochmurnej, szarej...
  Gdyby była słoneczna, mroźna z błękitnym niebem, to tak!!!!!!

  KOCHANA INJO !

  ŻYCZĘ CI ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH,
  PEŁNYCH WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI:)*

  POZDRAWIAM SERDECZNIE:)*

  OdpowiedzUsuń
 4. W PONIEDZIAŁEK LANY
  ZAJĄCZEK ZALANY.
  KURY Z NIM TAŃCUJĄ,
  JAJKA MU MALUJĄ.
  KOGUT WCIĄGA KRESKĘ
  -PODKRĘCA IMPREZKĘ.
  CAŁA SALA SIĘ BUJA,
  DJ.GRA ALLELUJA!!!
  WESOŁYCH ŚWIĄT WAM ŻYCZĘ. :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę napisać kilka słów. Dziękuję i jednocześnie przyznaję, że nie zawsze odpowiadam.